ПопулярноеРедакцияСвежее
ЛучшееОбсуждаемое

SpaceX буде необхідно довести безпечність стартового майданчика для Starship на мисі Канаверал

Ракета Starship на стартовому майданчику в Бока-Чіка. Фото: SpaceX

Нова вимога ще більше ускладнює і потенційно відкладає план запуску ракети, яка і без того зіткнулася з тривалою перевіркою нормативів для стартового майданчика в Техасі. Маск хоче показати клієнтам, що Starship може успішно вийти на орбіту, що стане важливим етапом розробки носія.

Минулого року SpaceX прискорила будівництво стартового майданчика для Starship на мисі Канаверал. Він буде виступати доповненням до основного майданчика компанії в Бока-Чіка, тривала екологічна експертиза якого завершилася цього тижня.

Один з існуючих на мисі Канаверал майданчиків SpaceX — LC-39A — наразі єдиний, який був схвалений для запуску Crew Dragon. І потенційний вибух Starship на цьому стартовому комплексі може фактично позбавити NASA єдиного засобу для запуску астронавтів на МКС, заявили в агентстві.

SpaceX вже вклала значні кошти у будівництво цього майданчика та запропонувала NASA план оснащення для запусків астронавтів іншого – SLC-40. Крім того, компанія вивчає способи зробити 39А більш стійкою як до потенційних вибухів Starship, так і до тієї величезної потужності, що ракета випускає на старті. І для зміцнення 39А, і для запуску людей з майданчика 40 потрібен дозвіл агентства.

SpaceX потрібно показати, що майданчик LC-39А не зазнає впливу палива Starship – рідкого кисню та рідкого метану. NASA та регулюючі органи досить погано знайомі з ним: FAA заявляє, що вибухонебезпечний потенціал цієї паливної пари мало вивчений.

З іншого боку, орбітальний запуск Starship затримався через екологічну експертизу космодрому в Бока-Чіка, що не давало FAA права видати ліцензію. Перевірка завершилася в понеділок: SpaceX доведеться виконати низку умов, щоб мати можливість запускати ракети з території Техасу. Саме затримки з перевіркою космодрому у Бока-Чіка і привели компанію до вирішення побудувати майданчик на Мисі.

Джерело

31
Войдите, чтобы видеть ещё 43 комментария, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Завистливый Wall-E
Вечность назад

Хм - только у меня действия FAA/NASA и прочих госагенств вызывают в голове слово саботаж?

Звёздный Фёдор Дмитриевич
Вечность назад

Все одно SLS доведеться згортати

Кричащая Эллен Рипли
Вечность назад

Вот из-за этого всего Маск и хочет "свалить" на Марс. Там он будет всё делать как хочет, а не по разрешениям этих вороватых бездарей. И уверен что там он всего достигнет на порядок быстрее, чем на Земле.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.