ПопулярноеРедакцияСвежее
ЛучшееОбсуждаемое

NASA дозволило запустити справжні космічні тарілки

Дисксат у порівнянні із супутниками іншого стандарту — кубсатами. Фото: Aerospace Corp.

Інженери Aerospace Corp. займаються створенням чотирьох супутників DiskSat (дисксат) та адаптера корисного навантаження до них. NASA вже дало дозвіл на пробний політ.

Дисксат є восьмикілограмовим диском, що має метровий діаметр і товщину всього 2,5 сантиметра. Супутник такого типу має композитну структуру з внутрішніми відсіками: його компоненти можуть бути розподілені по всьому внутрішньому об’єму або згруповані у центральному відсіку авіоніки. Його сонячні панелі в розгорнутому стані можуть забезпечити до 160 Вт потужності, більша частина якої витрачатиметься на рухову установку супутника.

У такого апарату є низка переваг порівняно із супутниками стандарту кубсат, що отримали на сьогоднішній день широке розповсюдження.

По-перше, це співвідношення маса/вироблена потужність. Наприклад, кубсат, який виробляє потужність 100 Вт, важив би 30 кілограмів, тоді як дисксат – 8. Це дає «тарілкам» більше можливостей для маневрів по зміни своєї орбіти.

По-друге, завдяки товщині усього в пару сантиметрів такий супутник зазнаватиме малого опору атмосфери і зможе працювати на малих висотах. Це досить корисний момент, враховуючи зростаючий інтерес до низьких орбіт і збору зображень Землі на них.

Модель дисксату буде представлена на конференції Small Satellite в Університеті штату Юта. Інженери планують розробити стандарт дисксат, за аналогією до стандарту кубсат.

Окрім цього, у планах Aerospace Corp. розробка адаптера для запуску круглих супутників.

У довгостроковій перспективі у нас з’явиться адаптер, на який можна встановити до 20 дисксатів. Ми розроблюємо такий механізм, який буде випускати супутники по одному з певним інтервалом.

Річард Веллє, творець дисксату.

Розгортання дисксатів на орбіті в уяві художника. Зображення: Aerospace Corp.

Розробка демонстраційної місії за участю дисксатів розпочалася наприкінці квітня. Їхній запуск на низьку навколоземну орбіту очікується у 2024 році з метою перевірки технологій. Одну пару супутників планують запустити на орбіту з перигеєм нижче за 200 кілометрів, а другу розгорнуть на висоті близько 500 кілометрів. Ракета-носій поки що не визначена.

Джерело

31
Войдите, чтобы видеть ещё 25 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Трогательный Марк Уотни
Вечность назад

Красива ідея. УФОлогів тіліпатиме пропасниця, коли ці штуки почнуть сходити. Адже вони схожі на пласкі камінці, що стрибають по воді. Теоретично можуть і не згоріти

Полезный Джон Инспракер
Вечность назад

Сначала одно подразделение НАСА запускает тарелочки, а потом другое их изучает в рамках UFO -> двойной профит!

Кричащий Спок
Вечность назад

Прикольно виглядає через КСП таке можна зробити. Ідея прикольна.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.