Чому Юпітер має такі тонкі кільця? Астрономи дізналися відповідь

Через свої гігантські розміри Юпітер повинен був мати набагато більш виражені масивні кільця ніж, наприклад, Сатурн. Але нове дослідження вчених Каліфорнійського університету показує, що великі супутники Юпітера заважають цьому.
Мене довго хвилювало, чому Юпітер не має таких кілець, як Сатурн. І якби вони були, то ми бачили б їх набагато яскравішими, оскільки ця планета набагато ближча до нас. Також у мене залишалося питання, чи Юпітер мав такі кільця взагалі, оскільки такі структури є тимчасовими.
Стівен Кейн, провідний автор роботи
Щоб зрозуміти, чому Юпітер виглядає таким, яким ми бачимо його зараз, Кейн разом зі своїм студентом Лі запускали комп’ютерну симуляцію, яка враховувала орбіту планети та її супутників, а також час, який був би потрібен для формування кілець.
Кільця Сатурна в основному складаються з льоду, джерелом частини якого можуть бути комети. Якщо супутники досить масивні, їхня гравітація може виштовхнути лід з орбіти планети або змінити його орбіту таким чином, що лід зіткнеться з супутниками.
Ми виявили, що Галілеєві супутники Юпітера, один з яких є найбільшим супутником у Сонячній системі, дуже швидко зруйнують будь-які кільця, які потенційно можуть утворитися. Масивні планети формуються з масивними супутниками, які дозволяють їм формувати кільця. Тому малоймовірно, що у Юпітера колись були кільця.
Чотири газові гіганти Сонячної системи насправді мають кільця. Але у Юпітера та Нептуна вони настільки тонкі, що їх дуже важко побачити під час спостереження традиційними інструментами. Уран має кільця, не такі великі, як у Сатурна, але цілком помітні. Деякі астрономи вважають, що Уран «лежать на боці» на своїй орбіті після зіткнення з іншим небесним тілом, і його кільця могли з’явитися внаслідок такого удару. Надалі Кейн хоче змоделювати умови на Урані, щоб зрозуміти час життя його кілець.
За вдалим збігом обставин серед нових фотографій телескопа ім. Джеймса Вебба були знімки Юпітера, на яких видно його тонкі кільця. Про існування цих кілець було невідомо, поки повз планету не пройшов “Вояджер-1” – із Землі їх побачити було неможливо.

Кільця – це не просто гарний об’єкт. Вони допомагають зрозуміти вченим історію планети, оскільки є свідченнями минулих зіткнень з іншими небесними тілами, супутниками чи кометами. А форма та склад кілець допомагають зрозуміти, що це міг бути за об’єкт.
Для астрономів кільця планет — це бризки крові на стінах місця злочину. Наявність кілець у планет-гігантів говорить вченим про те, що сталося щось катастрофічне, через що вони могли виникнути в околицях планети.
При совку хата в місяць легко вибігала за 300 квт*год на місяць. Зараз - 100 з малим.…
11.08 самолет вернулся на аэродром постоянного базирования в Калифорнии. Миссия в Новой Зеландии оказалась весьма неудачной, из-за…
> Blue Origin may ultimately use the same contractors as SpaceX to turn existing barges into ocean-going…
А это очень известный парадокс Джевонса: рост эффективности приводит к увеличению (а не уменьшению) суммарного потребления.
Да просто основной стимул, про который говорит автор - это "сделать так, чтобы ничего делать не надо…
Мій перший комп'ютер споживав десь під 250...300 Вт з розетки — DX4-100, був такий ще до Пентіума.…
А що космічний телескоп робить на Землі? Коли запуск? Хто повезе?
Не будьте так строги, ножницами вырезать это так же труд, не каждому дано.., там нужен глазомер, терпение…
Мечта халявщика. :-) Но жизнь намного сложнее макетов, сделанных 1:50.
Власне ШІ який зможе спілкуватися з людьми та створювати якісь образи зрозумілі та цікаві людині - такий…
ШІ та нейромережі - якщо на вхід подати сигнал то на виході завжди буде відповідь. Тобто можна…
> Второй раз бустер садится на платформу на самомо краю. Что там такое? Видать готовятся сажать по…
> він заявив, що ШІ отримав свідомість! Насколько помню там не только это, но этот идиот потребовал…
Наверняка данный ИИ обучался по данным залитым из интернета, где есть огромное количество рисунков/изображений чёрной дыры, неудивительно…
Надуватимуть. Але скоріш не сфери, а "лінзи" з двох плівок на одній обечайці. Одна плівка алюмінована. Це…
Ну да можно сделать компьютерную модель и нарисовать хоть1000 панелей. Если вы не в курсе на панелях…
А это единственный практический путь к наращиванию возможностей инструментальной астрономии. Я бы предложил иной вариант. Надуть в…
А це єдиний практичний шлях до нарощування можливостей інструментальної астрономії. Мені навіть цікавіше, коли почнуться спроби виготовлення…
"...Посмотрите каких трудов и ущерба стоит Западу «оторвать от своего тела» присосавшегося..." Ви якось дивно не помічаєте,…
Звичайний світогляд українського буржуазного націоналіста, що спостерігає за хунвейбінами з часів Даманського
Цікавий світогляд))).. Дякую що пояснили..
Тому що зараз при владі там саме хунвейбіни. І їхній ідейний світогляд анітрохи в базі не змінився…
Так, ШІ це сила, а ми люди.., ну..))), просто люди)) https://techcrunch.com/2022/08/12/a-startup-wants-to-democratize-the-tech-behind-dall-e-2-consequences-be-damned/
> І чому я маю купляти той балахон? п. Яків, не подобається не купляйте. Я радий думати…
Я кажу про фундаментальні явища і процеси, над якими не мають повного контролю будь-які диктатори. Єдине що…