Конгрес прийняв законопроєкт про повноваження NASA

28 липня Конгрес США прийняв законопроєкт під назвою Creating Helpful Incentives to Produce Semiconductors (CHIPS) and Science Act. Документ направлений на розвиток науки в країні та включає чималий пункт про повноваження NASA.
Новий закон став результатом компромісу між двома палатами Конгресу. Першою чергою метою документа є створення умов для розвитку виробництва напівпровідників у США, проте під тиском Сенату у нього було додано акт про повноваження NASA, що визначає пріоритетні напрямки роботи для агенції у космічних дослідженнях та теоретичній науці.
Першою вимогою цього закону є створення нової програми Moon to Mars. Ця ініціатива охоплюватиме всі місії Artemis, а також майбутні пілотовані польоти до Марсу. Багато з компонентів Artemis також стануть частиною програми – ракета SLS, космічний корабель Orion, орбітальна станція Lunar Gateway, програма Human Landing System (HLS) та «будь-які інші елементи, необхідні для досягнення поставлених цілей».
Управління також матиме забезпечити не менш ніж один запуск SLS на рік після першого вдалого пілотованого запуску Orion (тобто, не раніше місії Artemis 2, запланованої на 2024 рік), з переходом на два запуски на рік «щойно це буде можливо». Чинний розклад NASA містить не більше одного запуску SLS/Orion на рік до кінця десятиріччя.
Законопроєкт зобов’язує NASA продовжити розроблення другого ступеня Exploration Upper Stage ракети SLS у модифікації Block 1B з метою використання в місії Artemis 4. Окрім цього, адміністратор NASA матиме доповісти про хід робіт над стартовою платформою Mobile Launcher-2 – її розробка не вкладається ані в строки, ані в бюджет.
HLS у тексті документа практично не згадано, за винятком необхідности проведення щонайменше одного непілотованого тестового польоту – проте NASA і так дотримується цього підходу. Також зазначено, що всі місячні місії в рамках програми Moon to Mars проводитимуться виключно астронавтами NASA, а не працівниками приватних компаній.
Іншим важливим пунктом законопроєкту є продовження терміну експлуатації Міжнародної космічної станції до вересня 2030 року. Адміністратор NASA також повинен надати звіт про те, чи є подібний крок безпечним (в тому числі він має доповісти про причину виникнення «тріщин і витоків» у російському сегменті станції).
Стосовно науки, документ підтримує створення нового покоління «великих обсерваторій», посилаючись на успіх телескопів «Чандра», «Хаббл», «Комптон» та «Спітцер», а також на рекомендації десятирічного астрофізичного огляду Astro2020. У тексті зазначено, що NASA слід врахувати досвід попередніх місій задля зниження витрат і уникнення затримок.
Законопроєкт також офіційно створює Координаційний департамент планетарного захисту, що й так існує у складі відділу планетології агенції. Рекомендується продовжити роботу над інфрачервоним космічним телескопом NEO Surveyor, призначеним для пошуку навколоземних об’єктів, а також не відкладати його запуск через зростання вартости інших планетологічних місій (проєкт бюджету NASA на 2023 рік передбачав тимчасову павзу у розробці телескопа).
У сфері технологій закон заохочує розробку космічних ядерних рушійних установок, маючи на меті «вантажні польоти на Марс наприкінці 2020-х та пілотовані – на початку 2030-х». На сьогодні NASA не заявляло про плани запуску непілотованих місій до Червоної планети наприкінці десятиріччя.
Нарешті, рекомендовано створити Незалежний департамент аналізу та оцінки програм (Independent Program Analysis and Evaluation Office), що займатиметься технічною та фінансовою оцінкою програм агентства, а також стратегічним плануванням. Минулого року для виконання подібних функцій у NASA було створено Департамент технологій, політики та стратегії; закон рекомендує продовжити його роботу.
Багато високопосадовців США вже висловили свою підтримку CHIPS Act. Серед них і адміністратор NASA Білл Нельсон, що вітає документ як знак підтримки космічної програми Сполучених Штатів з боку обох партій Конгресу. Президент країни Джо Байден також заявив про готовність підписати законопроєкт – у разі чого CHIPS Act стане першим таким законом про NASA з 2017 року.
> Blue Origin may ultimately use the same contractors as SpaceX to turn existing barges into ocean-going…
А это очень известный парадокс Джевонса: рост эффективности приводит к увеличению (а не уменьшению) суммарного потребления.
Да просто основной стимул, про который говорит автор - это "сделать так, чтобы ничего делать не надо…
Мій перший комп'ютер споживав десь під 250...300 Вт з розетки — DX4-100, був такий ще до Пентіума.…
А що космічний телескоп робить на Землі? Коли запуск? Хто повезе?
Не будьте так строги, ножницами вырезать это так же труд, не каждому дано.., там нужен глазомер, терпение…
Мечта халявщика. :-) Но жизнь намного сложнее макетов, сделанных 1:50.
Власне ШІ який зможе спілкуватися з людьми та створювати якісь образи зрозумілі та цікаві людині - такий…
ШІ та нейромережі - якщо на вхід подати сигнал то на виході завжди буде відповідь. Тобто можна…
> Второй раз бустер садится на платформу на самомо краю. Что там такое? Видать готовятся сажать по…
> він заявив, що ШІ отримав свідомість! Насколько помню там не только это, но этот идиот потребовал…
Наверняка данный ИИ обучался по данным залитым из интернета, где есть огромное количество рисунков/изображений чёрной дыры, неудивительно…
Надуватимуть. Але скоріш не сфери, а "лінзи" з двох плівок на одній обечайці. Одна плівка алюмінована. Це…
Ну да можно сделать компьютерную модель и нарисовать хоть1000 панелей. Если вы не в курсе на панелях…
А это единственный практический путь к наращиванию возможностей инструментальной астрономии. Я бы предложил иной вариант. Надуть в…
А це єдиний практичний шлях до нарощування можливостей інструментальної астрономії. Мені навіть цікавіше, коли почнуться спроби виготовлення…
"...Посмотрите каких трудов и ущерба стоит Западу «оторвать от своего тела» присосавшегося..." Ви якось дивно не помічаєте,…
Звичайний світогляд українського буржуазного націоналіста, що спостерігає за хунвейбінами з часів Даманського
Цікавий світогляд))).. Дякую що пояснили..
Тому що зараз при владі там саме хунвейбіни. І їхній ідейний світогляд анітрохи в базі не змінився…
Так, ШІ це сила, а ми люди.., ну..))), просто люди)) https://techcrunch.com/2022/08/12/a-startup-wants-to-democratize-the-tech-behind-dall-e-2-consequences-be-damned/
> І чому я маю купляти той балахон? п. Яків, не подобається не купляйте. Я радий думати…
Я кажу про фундаментальні явища і процеси, над якими не мають повного контролю будь-які диктатори. Єдине що…
який стосунок ку-клукс-клан має до хунвейбінів? І чому я маю купляти той балахон?
А от ще про Ш.I.: https://tyzhden.ua/Science/251355 Минулого року в експерименті з Критичного аналізу методів для передбачень структури…