ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Компанії Maritime Launch Services та Nanoracks допоможуть Україні створити програму університетських кубсатів

Maritime Launch Services та Nanoracks LLC підписали з Державним космічним агентством України лист про намір підтримати розвиток програми кубсатів в Україні. Про це було оголошено у ході Міжнародного астронавтичного конгресу, що проходив у Парижі з 18 по 22 вересня.

Nanoracks – приватна американська компанія, що спеціалізується на виробництві космічного обладнання, а також інтегруванні та доставці корисного навантаження до космосу. Вона навіть має амбітні плани створити власну космічну станцію. З кубсатами у неї великий досвід: на МКС компанія має власну платформу для запуску кубсатів (Nanoracks CubeSat Deployer у модулі Кібо) і цілий шлюз Bishop, який також дозволяє запускати навантаження в космос із самої станції.

Nanoracks також має досвід з університетськими супутниками. Зокрема, компанія підтримує програму Canadian CubeSat Project, під час якої 15 студентських команд з усієї Канади отримали гранти на розробку та створення кубсатів. Щось схоже планується реалізувати у майбутньому і в Україні. Учасники програми зможуть створити кубсат під менторством фахівців із індустрії.

Супутник PolyITAN-HP-30, який зараз готують до запуску

За запуск супутників може відповідати Maritime Launch Services. Ця компанія планує побудувати перший комерційний космодром у Канаді і зовсім недавно розпочала першу фазу його обладнання. Maritime Launch Services багато була на слуху завдяки планам запускати зі свого космодрому українську ракету-носій «Циклон-4М», проте компанія також має плани на співпрацю і з іншими ракетобудівними компаніями.

З нашою підтримкою у розробці програми кубсатів студенти зможуть отримати унікальний практичний досвід, який безпосередньо вплине на зростання та розвиток талантів у наступному поколінні космічних фахівців України.

Стівен Матьє, президент та СЕО Maritime Launch Services.

Хоча «лист про намір» — це ще не контракт із конкретними планами та термінами, цей документ офіційно закріплює бажання сторін на подальшу співпрацю. А сама ініціатива щодо підтримки супутникових проектів в університетах — крок у правильному напрямку, оскільки подібні програми є нормою в країнах із розвиненою космічною індустрією та допомагають залучати студентів до безпосередньої участі у цій самій індустрії з початку навчання.

12
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.