Відомий астероїд Рюгу колись, можливо, був кометою, яка втратила «хвіст»

Міжнародна команда науковців запропонувала нову теорію походження астероїда Рюгу – на їхню думку, він «народився» кометою далеко за орбітами Юпітера та Сатурна та згодом втратив свій хвіст. У разі підтвердження знахідка вчених матиме чималі наслідки для нашого розуміння ранньої Сонячної системи.
У 2018 році до Рюгу завітав космічний апарат «Хаябуса-2» японської космічної агенції JAXA. Він провів поруч із астероїдом близько року, аналізуючи його склад і збираючи зразки ґрунту, після чого у 2020 році повернув результати своєї роботи на Землю.
Вони стали справжнім скарбом для науковців – нашою єдиною можливістю зблизька дослідити шматочок астероїда, що не був пошкоджений проходом крізь земну атмосферу. Ці зразки зробили можливим останнє дослідження команди вчених із університетів Чикаго, Хоккайдо та Токіо, що проаналізували їхній ізотопний склад.
Ізотопи – варіації одного хімічного елемента з різною масою, що можуть у різних пропорціях міститися у складі матеріалів. Ці співвідношення залежать, зокрема, від походження досліджуваного зразка та умов, через які йому довелося пройти – а отже, можуть чимало розповісти про його історію. Команда стверджує, що такий «ізотопний відбиток» зразка ґрунту Рюгу дуже схожий на той, що ми спостерігаємо у вуглецевих хондритах типу CI – класі метеоритів, що, згідно з дослідженням, сформувалися у найвіддаленіших краях Сонячної системи.
У тіні велетнів
Вважається, що більшість астероїдів Головного поясу, розташованого між орбітами Марса та Юпітера, досі знаходяться не дуже далеко від місця, де вони сформувалися з протопланетного диска у перші дні Сонячної системи. Згідно з новою теорією команди, деякі з них насправді народилися на її околицях: одна група – біля газових гігантів Юпітера та Сатурна, а інша – біля орбіти Нептуна. Рюгу, як стверджують дослідники, належить до останньої.
Деякі з цих віддалених астероїдів були у вигляді комет захоплені гравітацією Сонця, чиє випромінювання згодом випарувало з них решту води та лишило їх без хвоста – саме так Рюгу потрапив до нас. Це твердження підкріплюється тим, що, згідно з результатами аналізів, поверхня астероїда має сліди довготривалої взаємодії з водою.
Нова теорія вдало пояснює відмінності між категоріями метеоритів, а саме вуглецевими хондритами типу CI та рештою вуглецевих (CC) та невуглецевих (NC) хондритів (CI відрізняється від CC іншим вмістом ізотопів заліза). Згідно з нею, група NC сформувалася у внутрішній Сонячній системі, CC – біля газових гігантів, а CI – біля крижаних. Як стверджує один із авторів дослідження Тецуя Йокояма, це йде наперекір усталеному уявленню про CI як про підгрупу CC, що утворилася у приблизно такому самому середовищі.
Перед нами ще достатньо роботи, щоб підтвердити нашу теорію. Проте якщо вона справдиться, це означатиме, що ми можемо дізнатися багато нового про віддалені регіони Сонячної системи, дивлячись на астероїди поруч із нами. Ймовірно, просто зараз ми досліджуємо зразки матеріалу, що були на околицях протопланетного диска ще під час зародження Сонця.
> The satellite, built by Dragonfly Aerospace of South Africa, also served as the first on-orbit propulsion…
К роверу его не подпускают. Вдруг чего удумает, больше нет никого. ))) Я детям, затем внуку делал…
А кто сказал, что при вращении панель будет включена ))) При старте, отключается, винты раскручиваясь вообще могут…
Будет ли критика? Я сильно сомневаюсь.
Самостоятельно оцените какой уровень TRL имеет предлагаемая схема, а потом сравним наши оценки
>Нужны данные: >Стоимость оборудования? Это как раз не важно совсем, а особенно по сравнению со стоимостью доставки.…
Попытаются. Но вряд-ли получится быть первыми. На Луне они точно первыми не будут. Даже не будут "первыми…
>Как сказал Черчиль: “Американцы всегда поступят в итоге правильно, но только сначала сделав все неправильные шаги” Вот,…
>Вот как раз эта “некоммерчность” NASA и поможет Китаю догнать и перегнать Америку в космосе… Некоммерческость NASA…
>Это как в наших краях почти полностью был упущен момент с пейджерами Хм, я не меньше года…
Оторвутся как минимум =) Из-за разряженной атмосферы там очень очень высокая скорость оборотов. Лопасти должны быть максимально…
>Я надеялся что хоть один аппарат Возможно я слишком космополит, но нет таких мыслей, и все эти…
Анатоль Абрагам в своей книге "Время вспять, или физик, физик, где ты был" писал как ему, перспективному…
>Мы не ругаем Америку, мы на её стороне Я на стороне страны, в которой живу и с…
Це додаткові елементи в електричній схемі, які повинні передати струм з лопасті яка обертається до контроллера АКБ,…
Спасибо!
https://techno.nv.ua/popscience/vnezemnaya-zhizn-v-nasa-rasskazali-mozhet-li-byt-zhizn-na-sputnike-yupitera-50096200.html > У NASA заявили, що Європа — чудове місце для життя. Європа — це супутник Юпітера. Вчені…
> The company announced May 31 that it had powered up the spaceplane in its assembly facility…
Надеемся, надеемся... Вашими бы устами мёд пить!
Всякие эколухи, продажные профсоюзы, “коренные народы” и прочая толерастия Во-первых, это не НАСА, во вторых – это…
Тоже думаю что так. Не верю что у Син Зипина нет "отложенных для себя бабок"....
Ну, тут разный, так сказть, антураж. У советских разработчиков и лабаратории были обшарпаннее и сортиры мочёй воняли,…
Китай, как это делал и бывший СССР, пытается везде "сорвать верхушку". Довольно-таки коряво, но первыми сядут на…
Неплохо бы... Но, боюсь, что Америка сделает это когда будет слишком поздно. Как и сейчас. Начали "закрывать"…
>И правильно что нет. Очень правильно. Пустая трата денег. Зачем запускать ещё несколько? Если бы НАСА не…