ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Канада запустить власний місяцехід у 2026 році

Прототип першого канадського місяцеходу. Фото: Canadensys Aerospace

Вперше у своїй історії Канада створить та відправить на Місяць апарат, який допоможе вченим у пошуку водяного льоду на нашому супутнику. Підрядником для створення місяцехода та його корисних навантажень обрали компанію Canadensys Aerospace Corporation та її партнерів. Міністерство інновацій, науки та промисловості Канади вже уклало контракт і виділило на розробку місяцехода 43 мільйони доларів. Така угода допоможе і самій компанії, і Канадському космічному агентству розвинути та зміцнити свої позиції у світовій космічній галузі.

Поки що безіменний місяцехід буде запущений у рамках програми NASA Commercial Lunar Payload Services: він візьме із собою на Південний полюс нашого супутника шість корисних навантажень – п’ять канадських та американське (від NASA).

Заявляється, що 30-кілограмовий ровер не просто передаватиме дані, зображення та відео з поверхні супутника – він зможе переживати двотижневі місячні ночі, холод до -200 °C, а також безперебійно працювати в постійно затінених місцях протягом години. Управління апаратом здійснюватиметься з Канади, але доступ до нього матимуть усі задіяні у проекті дослідники.

Головною метою місяцехода буде вивчення геології Місяця, зокрема, дозиметрія та аналіз ґрунту, вимірювання кількості водню в ньому та температур, при яких цей самий водень можна виявити (він є найкращим індикатором водяного льоду). У цьому апарату допоможе те саме корисне навантаження, в яке будуть входити спектрометр, дозиметр і пакет інструментів для отримання зображень.

Запуск місяцехода планується у 2026 році. Однак ні про ракету-носія, ні про інші деталі місії поки що нічого не відомо.

18
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Економний Іншопланетянин
Вечность назад

Думаю, что главное в новости - это разработка уникального аппарата для работы на Луне, а то, что доставку доверят профессионалам - пойдёт всем только на пользу. Разделение труда - это то, что сделало из нас цивилизацию. Люди, купившие билет на комфортабельный "Боинг" тоже говорят "мы долетели", и никого это не смущает, хотя от той мухи они мало чем отличаются в плане участия в полёте.

Зоряний Стармен
Вечность назад

Канадцам удачи, отличные планы, надеюсь, на борту будут камеры.

Веселий Борі Труно
Вечность назад

Я бы написал - Канаде запустят, ибо у их нет РН. Но, да, так не говорят ).

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.