Ровер Perseverance розпочинає на Марсі будівництво сховища зразків

Найближчими днями ровер Perseverance почне будівництво першого марсіанського сховища зразків. Це стане однією з ланок у роботі NASA та ESA з метою повернення порід Червоної планети на Землю.
Половина зібраних зразків буде зберігатись у сховищі, а інша – залишиться безпосередньо з марсоходом як основним “засобом” їх доставки. Усього апарат залишить на визначеній ділянці 10 пробірок, які містять реголіт, зразки вулканічного виверження та деякі осадові породи, потенційно змінені водою, а також пробірки-”свідки”. Останні відрізняються від звичайних тим, що в них додано речовини, які можуть уловлювати молекулярні чи тверді частинки і при доставці до нас показати можливе забруднення. Це допоможе вченим визначити, які матеріали в марсіанських зразках можуть бути земного походження.
Одна з головних вимог до будівництва сховища – обрати гарне місце. Це має бути рівна ділянка місцевості без каменів у кратері Єзеро.
Досі місії на Марс вимагали лише однієї хорошої зони посадки. Тепер нам потрібно одинадцять. Перша ділянка призначатиметься для апарату Sample Retrieval Lander, а ще 10 – для гелікоптерів Sample Recovery Helicopters, які злітатимуть та сідатимуть.
Річард Кук, керівник програми з повернення зразків із Марсу в Лабораторії реактивного руху
Після обрання місця наступним завданням для науковців було визначити, куди саме і як скинути зразки, адже не можна звалити всі 10 пробірок у купу. Кожен гелікоптер призначений для взаємодії лише з однією за раз.

Гарантією того, що гелікоптер отримає зразок, не пошкодивши інші пробірки та не зіткнувшись із такими перешкодами, як камені, є те, що кожне місце матиме “зону дії” близько 5,5 метрів у діаметрі. Тому зразки будуть розташовані зигзагом на відстані 5-15 метрів один від одного.
До і після скидання пробірок команда Perseverance переглядатиме безліч зображень ділянки, зроблених марсоходом. Це допоможе вивчити місцевість та визначити точне розташування зразків, якщо їх замете пилом чи піском.
Основна місія апарата Perseverance завершується 6 січня 2023 року, приблизно через два роки після його прибуття на Марс 18 лютого 2021 року. Одразу ж розпочнеться розширена, у ході якої марсохід продовжуватиме розгортати сховище, а також виконуватиме нові завдання. Він підніматиметься нагору та дістанеться верхньої ділянки дельти Єзеро. Там учені сподіваються дослідити кам’яні та інші породи, які були занесені з більш віддалених місць Червоної планети та відкладені древньою річкою, яка і сформувала цю дельту.
Це завдання (порівняння поточних карт висот від вимірювального приладу з еталонним набором висот) не вимагає ніякого штучного…
я трошки не про те. Це ж описана, фактично, робота для повного робота, що керується ШІ. Тобто…
Путаете с Галактик.
Да там банальная тупая ошибка разработки. Никакие бы тесты не помогли. Ну, может быть бы помогли, но…
Virgin Orbit никак не относится к "полететь во “псевдокосмос” "
С самого начала было видно что это глупая затея. Желающих полететь во "псевдокосмос" много не наберётся...
Я поражаюсь такой беззастенчивой растрате денег. И это в США! Напоминает "самодурные" действия Путина в российской экономике.…
Старлайнер - на свалку! Они ничего, кроме постоянного "томления", не дают...
> Ни один автоматический режим не в состоянии выявить все баги Баги выявляет не автоматический режим, а…
Як та сама особа, яку за глаза у кращому випадку називають скотинякою, за мій нудний і в'їдливий…
Ни один автоматический режим не в состоянии выявить все баги, особенно в таких системах. Все это цифровое…
> Типова помилка програмерів – ну змінили карту висот, нахера тестовий прогін робити – все ж робили…
Гадаю, в подібних R&D командах, програмери відіграють допоміжну роль. Це промах Постановника Задачі, тобто рангом повище від…
Цитаты(перевод): > «Хотя посадочный модуль оценил свою собственную высоту как нулевую или на поверхности Луны, позже было…
Типова помилка програмерів - ну змінили карту висот, нахера тестовий прогін робити - все ж робили раніше…
Цитата(перевод): > ракета из какой-либо страны работала на авиационном керосине, изготовленном из угля. Подумаешь, эка невидаль, вон…
Дивно, і як вони планують створювати винищувач 6го покоління? Адже той має бути повним роботом. Помилка в…
Ждать до середины июня совсем недолго. Будем посмотреть.
ну, научились более или менее надёжно делать железо, перенесли проблемы в софт. Давно ожидалось.
так, я пам'ятаю. Прекрасна робота
А тут є ще один цікавий момент. Потужність, як така, має важливе значення на етапі підйому на…
IMO - проблемы с тестированием софта каждый из нас может наблюдать чуть ли не каждый день...
Розмір має значення... крім того при польотах навіть до Юпітеру/Сутурну його потужність на одиницю площи вже відчутно…
> https://thealphacentauri.net/81819-orbiter-s-ispolzovaniem-solar-thermal-propulsion/
>All Orbital Flight Test-2 anomalies are closed Да, только новые вылезли.