Український супутник PolyITAN-HP-30 летить уже сьогодні
Сьогодні о 16:56 зі стартової площадки на мисі Канаверал стартує ракета Falcon 9 з корисним навантаженням місії Transporter-6. Серед 114 малих супутників на борту ракети знаходитиметься український студентський супутник PolyITAN-HP-30 (інша назва — PolyITAN-2-HP).
Супутник розроблений науковою групою Київського політехнічного інституту під керівництвом Бориса Рассамакіна. Це уже третій супутник розроблений студентами КПІ. В 2014 на орбіту вийшов експериментальний PolyITAN-1, він досі продовжує працювати. В 2017 був запущений PolyITAN-2-SAU, він провів в космосі два роки, виконуючи дослідження атмосфери Землі.

PolyITAN-HP-30 — це кубсат формату 2U, тобто розміром 20х10х10 см. На його борту знаходиться експериментальна теплова труба — частина системи терморегулювання космічних апаратів. Така система необхідна кожному космічному апарату для відведення тепла від місць його концентрації, наприклад від електроніки, щоб запобігти їх виходу з ладу.

Космічні апарати знаходяться майже у повному вакуумі, тому їх елементи не можуть віддавати достатньо тепла повітрю навколо. Єдиним самостійним способом відведення тепла залишається випромінення, проте воно відбувається значно повільніше, ніж нагрів елементів апарата від власної роботи. Для того, щоб пришвидшити випромінення тепла, використовуються системи терморегуляції. Вони відводять тепло від гарячих елементів космічного апарата до радіаторів, де воно ефективно випромінюється у космос.
Відведення тепла в таких системах часто досягається за допомогою теплових труб. Це буквально трубки, в яких рухається теплоносій — рідина/газ, що випаровується у зоні нагріву, поглинаючи тепло, а потім конденсується у зоні охолодження, віддаючи тепло радіаторам.

На борту PolyITAN-HP-30 досліджуватиметься робота саме таких теплових труб. На рух теплоносія і, відповідно, теплові характеристики труб впливає тяжіння Землі. В космосі, в умовах мікрогравітації, робота теплових труб відрізняється від роботи в Земних умовах. Основною ціллю супутника PolyITAN-HP-30 є якраз дослідження їх характеристик в постійній невагомості. Також він допоможе виявити можливі хиби й переваги в процесі подальшого створення теплових труб для різних космічних апаратів.

Супутник знаходиться під обтічником ракети в пусковому контейнері, з якого його виштовхне пружина після виходу на орбіту. Відділення PolyITAN-HP-30 від ракети носія відбудеться через 1 годину 5 хвилин і 12 секунд після старту, тобто о 18:01. Якщо пощастить, то навіть вдасться побачити його з камер другого ступені Falcon 9.


Цей пост я написав для свого особистого каналу в телеграмі, де розповідаю про події, технології і власні успіхи в сфері космонавтики. Якщо цікаво почитати, запрошую підписатись: https://t.me/astro_bodya
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Прошло 2 недели и появилась первая ласточка https://spacenews.com/nasa-releases-draft-strategy-for-long-term-robotic-mars-exploration/ Коротко: После MSR на два декады Марс больше не…
Смысл, наверняка, есть. Не хватает денег (очень много).
Поэтому есть смысл свалить от полууправления Боингом и Локхидом.
>а Вулкан снова отложен. Какие новые ракеты сейчас летают? На мази только у китайцев старый хлам и…
Архаизм. Индийцы - все жители индии, а индусы - часть, хоть и большая, народ в Индии. Ну,…
Ещё один контракт в копилку Старшипа. Не может не радовать.
В защиту ULA я скажу что Тори Бруно молодец - сразу сам говорит о проблемах, в отличии…
Хорошая статья. Правильная. Я давно подозревал, а после того как посетил их несколько лет назад я был…
> Индийцы. А какая разница? ;)
> китайцы забьют спутниками космос и именно те орбиты, которые использует Запад Полностью согласен. Они же НЕ…
Ну что там с УЛА? Их уже купили? Заключённые "выгодные" контракты горят, а Вулкан снова отложен. Не…
Рука сама тянется к револьверу. > Концепт-арт марсианской колонии Гелиоса. [первая картинка] (*рукалицо) Земной офис "телепортированный" на…
> Хотя нет, есть один минус – на стримах пусков имперская система. Ужас. Поддерживаю. "Повбывав бы"(с) :)
> В том-то и дело, что Китай, скорее всего, как раз и будет стремится к делёжке территорий.…
> Вот гравитация может “загнуть” бур ( 40км длинна это как струной достать яблоко на яблони. Очень…
поляризація, це ж не поширення. Ну і жахнули по нам не частки, а саме гамма-кванти. Якщо я…
в цілому не так то й вже байдуже, є поляризація, але мабуть йшлось про потік частинок, який…
Первое — исторические данные, второе — расчётно-статистические.
Как-то грустно. Закрылась отдельная ветка развития космонавтики. Да, возможна она и останется утопичной, но чем больше разнообразия,…
>Мені здається, що ФАА тягнуло з дозволом для Старшипа щоб НАСА змогло продемструвати хоч якісь успіхи. Можливо,…
> Доктор, куда мы едем? — В морг. — Так я еще не умер... — Так мы…
Мені здається, що ФАА тягнуло з дозволом для Старшипа щоб НАСА змогло продемструвати хоч якісь успіхи. Але…
Starship летит несмотря ни на что. На этом фоне, когда мне говорят, что Спейсы бы не смогли…
1 лярд за 200 кг на НОО. Как прокомментировал Бергрег - безумие.
Угу, 2-3 месяца перенос. Полетят... когда-то.