ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Активні ядра галактик можуть бути набагато потужнішими, ніж вважалося раніше

Погляд художника на оточене пилом галактичне ядро з відстані кількох світлових років. Зображення: Peter Z. Harrington

Активні ядра галактик є найпотужнішими енергетичними джерелами у Всесвіті. Ці компактні об’єкти живляться від надмасивних чорних дір, які, своєю чергою, поглинають матерію з навколишнього середовища. Найпотужніші галактичні ядра у багато разів яскравіші за мільярди зірок материнської галактики.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society показує, що вчені недооцінювали потужність таких ядер. Причиною є кількість пилу, яким вкритий компактний об’єкт – до дослідження вона вважалася незначною і викликала дискусії.

Команда вчених вивчала ефект почервоніння пилу на світлі на прикладі активного ядра галактики NGC 5548. Пил робить такі об’єкти більш червоними, прямо як земна атмосфера Сонце при його заході. Однак у той час як нам відомий колір Сонця без почервоніння, залишалися суперечки з приводу справжнього кольору галактичних ядер. Вчені сумнівалися, чи можна застосовувати до них прості теорії визначення кольору.

У своїй роботі дослідники використовували сім різних індикаторів кількості пилу – і всі вони добре узгоджувалися між собою. Крім того, виявилося, що тьмяність NGC 5548 через пил дуже велика і більше ніж у 10 разів перевищує таку в Чумацькому Шляху.

Наш результат підтверджує прості теорії випромінювання активних ядер галактик. Це спрощує життя вченим і прискорює наше розуміння того, що відбувається, коли чорна діра поглинає навколишню матерію.

Мартін Гаскелл, провідний автор дослідження

Таким чином з’ясувалося, що через пил, який приглушує світло, активні ядра є набагато потужнішими. В ультрафіолеті, де випромінюється більша частина енергії, ядро виділяє її на порядок більше, ніж вважалося раніше.

Ще одним висновком дослідження є те, що активні ядра галактик схожі одне на одне, і те, що раніше вважалося фундаментальною відмінністю, насправді всього лише різні ступені почервоніння від пилу.

Джерело

8
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Корисна Гвін Шотвелл
Вечность назад

А як це вплине на гіпотезу темної енергії/матерії? Бачимо "додаткову" енергію, котра раніше не враховувалася у моделях

Хороший Марк Уотні
Вечность назад

можна перестати науковцям вже гнати пургу по якісь діри. в якому діапазоні вони чорні,чому в рентгені вони не чорні? краще б про стоячі хвилі розписали, як наша зірка яка генерує майже весь діапазон у вигляді хвиль ще й стабільно тримає гравітаційними стояками всю систему.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.