ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA і DARPA готуються до випробувань космічного ядерного двигуна

Этот текст также доступен на русском языке
2
Погляд художника на космічний апарат з ядерним ракетним двигуном у межах програми DRACO (Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations). NASA планує використати запропоновану технологію в майбутніх пілотованих місіях на Марс. Джерело: DARPA

NASA та DARPA – Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США – оголосили про співпрацю з метою демонстрації ядерного ракетного двигуна. У межах програми під назвою DRACO (Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations) було укладено угоду на безоплатній основі в інтересах обох сторін.

Використання ядерного ракетного двигуна має ряд переваг, зокрема, дозволяє скоротити час космічної подорожі, що зменшує ризики для астронавтів. Скорочення перельоту є ключовим компонентом пілотованих місій на Марс та Місяць. Довші подорожі вимагають більших запасів і надійніших систем.

Окрім цього, такий рушій дозволяє збільшити масу корисного наукового навантаження та забезпечити більшу потужність для приладів і зв’язку. Завдяки ядерному реактору, що використовується, досягаються надзвичайно високі температури. Тому такий двигун може бути більш ніж в три рази ефективнішим за звичайний хімічний.

За угодою, технічний бік розробки очолить Управління космічних технологічних місій NASA. DAPRA виступає замовником ракети та двигуна з реактором й керуватиме загальною програмою – від планувань, закупівель, затверджень й безпеки до інтеграції двигуна з космічним апаратом.

Окрім програми DRACO, NASA разом із Міністерством енергетики США та промисловістю розробляють ядерні космічні технології для ініціатив з дослідження космосу. Зараз укладено три контракти на розроблення проектів атомних електростанцій, які можуть використовуватись у майбутньому на Місяці й Марсі.

Демонстрація ракети з ядерним двигуном попередньо запланована на 2027 рік. Останні схожі випробування такого двигуна, які провели США, відбулися понад 50 років тому в межах програми NASA NERVA та проекту Rover.

Джерело

22

Друзі, цей матеріал було написано редакцією Альфа Центавра.


Ми завжди спиралися насамперед на власну аудиторію. Якщо вам подобається те, що ми робимо, якщо ви поділяєте наші цінності та готові підтримати наш проєкт матеріально на будь-яку суму, ми будемо неймовірно раді такій підтримці. Всі способи відправити нам донат можна знайти на цій сторінці, проте найзручнішими для нас і вас є сервіси Patreon, Buy Me a Coffee та пожертва в системі PayPal.


Сайт Alpha Centauri завжди залишиться куточком комфорту для любителів космосу. Наші та ваші зусилля дозволять нам усім стати ближчими до зірок.

Павло Поцелуєв, керівник АЦ.


Увійдіть, щоб читати ще 23 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.