ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA і DARPA готуються до випробувань космічного ядерного двигуна

2
Погляд художника на космічний апарат з ядерним ракетним двигуном у межах програми DRACO (Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations). NASA планує використати запропоновану технологію в майбутніх пілотованих місіях на Марс. Джерело: DARPA

NASA та DARPA – Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США – оголосили про співпрацю з метою демонстрації ядерного ракетного двигуна. У межах програми під назвою DRACO (Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations) було укладено угоду на безоплатній основі в інтересах обох сторін.

Використання ядерного ракетного двигуна має ряд переваг, зокрема, дозволяє скоротити час космічної подорожі, що зменшує ризики для астронавтів. Скорочення перельоту є ключовим компонентом пілотованих місій на Марс та Місяць. Довші подорожі вимагають більших запасів і надійніших систем.

Окрім цього, такий рушій дозволяє збільшити масу корисного наукового навантаження та забезпечити більшу потужність для приладів і зв’язку. Завдяки ядерному реактору, що використовується, досягаються надзвичайно високі температури. Тому такий двигун може бути більш ніж в три рази ефективнішим за звичайний хімічний.

За угодою, технічний бік розробки очолить Управління космічних технологічних місій NASA. DAPRA виступає замовником ракети та двигуна з реактором й керуватиме загальною програмою – від планувань, закупівель, затверджень й безпеки до інтеграції двигуна з космічним апаратом.

Окрім програми DRACO, NASA разом із Міністерством енергетики США та промисловістю розробляють ядерні космічні технології для ініціатив з дослідження космосу. Зараз укладено три контракти на розроблення проектів атомних електростанцій, які можуть використовуватись у майбутньому на Місяці й Марсі.

Демонстрація ракети з ядерним двигуном попередньо запланована на 2027 рік. Останні схожі випробування такого двигуна, які провели США, відбулися понад 50 років тому в межах програми NASA NERVA та проекту Rover.

Джерело

22
Увійдіть, щоб читати ще 23 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.