ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

У NASA протестували революційний двигун для далекокосмічних місій

Вогневі випробування обертового детонаційного двигуна у Центрі космічних польотів імені Маршала. Фото: NASA

Минулого тижня в NASA провели успішні випробування обертового детонаційного двигуна або ОДД – силової установки нового типу, що має значно спростити далекокосмічні перельоти.

Ключовим елементом ОДД є кільцевий канал, яким безперервно рухається ударна хвиля. На відміну від традиційних ракетних двигунів, в ОДД згоряння паливної суміші відбувається із надзвуковою швидкістю (такий процес називають детонацією). Це дозволяє значно збільшити ефективність двигуна.

Під час випробувань прототип запускали понад десять разів; у сумі він пропрацював близько 10 хвилин. Попередні результати позитивні: компоненти установки, багато з яких було виготовлено за допомогою 3D-друку, витримали величезне навантаження. Максимальний показник тяги становив 1,8 тонни при середньому тиску в камері згоряння 4,3 МПа.

Успішні випробування двигуна зміцнили прагнення інженерів NASA у розробці багаторазового варіанта ОДД із тягою до 4,5 тонни.

Джерело

37
Увійдіть, щоб читати ще 9 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Початковий Дмітрій Олєговіч
Вечность назад

Для порівняння, добре було б побачити такі ж цифри для серійного всім відомого двигуна. Того, що на СЛС або на Старшипі

Прекрасна Аліса Селезньова
Вечность назад

Було б ще дуже добре побачити порівняння питомого імпульсу і мас двигунів

Марнотратний Томаш Пескєк
Вечность назад

Хочу розчарувати всіх, хто вважає що імпульс двигуна буде "космічний"... Є ТЕОРЕТИЧНА межа для будь-якої пари паливо-окиснювач. Ми можемо лиш наближатись до цієї межі, з ростом тиску в камері згорання. Наприклад, на вході метан і кисень зі своєю енергією хімічних зв"язків,а на виході та сама маса тільки нагріта цією енергією, і відповідно максимальною температурою/швидкістю...

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.