ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA втратило понад 200 знімків Юпітера через несправності камери Juno

Знімок Юпітера, отриманий АМС Juno під час 48-го прольоту. Фото: NASA | JPL-Caltech | SwRI | MSSS | Kevin M. Gill

Космічний апарат NASA Juno вивчає Юпітер з 2016 року і до нинішнього моменту здійснив близько 50 прольотів повз газового гіганта. Однак вже вдруге поспіль у його камери JunoCam виникають проблеми зі зйомкою планети. Під час останнього прольоту 22 січня їй вдалося зробити лише п’яту частину запланованих знімків.

Вперше проблема з’явилася в грудні – 14 числа у Juno виникли збої з пам’яттю і він перейшов у безпечний режим. Це затримало передачу даних на Землю, проте після повернення в роботу всі знімки були отримані, хоча з 90 зображень перші чотири вийшли невдалими. Інженери встановили, що під час увімкнення камера перегрілася, а на момент п’ятого знімка вже охолола. У січні ж проблема повторилася; цього разу камера вийшла з ладу не на 36 хвилин, а на 23 години. Через збій 214 знімків виявилися непридатними і лише 44 були вдалими. Команда місії продовжує шукати першопричину перегрівів, а поки JunoCam залишається увімкненою і працює у звичайному режимі.

Спочатку камері не була гарантована така довга експлуатація – планувалося всього лише 7 обльотів у тому небезпечному середовищі, яке оточує Юпітер. Співробітники місії взагалі розглядали запуск апарату в 2011 році без JunoCam, оскільки на той момент вона не була потрібна для наукових цілей. Однак NASA вирішило додати інструмент у рамках проекту по роботі з громадськістю.

Juno завершив основну місію в липні 2021 року і працює в рамках розширеної до вересня 2025. Наступний проліт повз Юпітер заплановано на 1 березня.

Джерело

11
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Злий Юрій Г.
Вечность назад

Если не ошибаюсь именно эту камеру решили добавить уже на поздних этапах проекта. Поэтому и использовали отностельно дешевые компоненты. Мол, для широкой публики и так сойдет.

Успішний Дейв Боумен
Вечность назад

Получается она греется в отключенном состоянии. Включают и она потихоньку остывает.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.