ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Зразки ґрунту астероїда Рюгу виявилися багатими на органічні сполуки

Зразки ґрунту астероїда Рюгу було зібрано японським космічним апаратом Hayabusa-2, їх доправили на Землю 6 грудня 2020 року. Фото: JAXA

Ґрунт астероїда Рюгу містить багату різноманітність органічних молекул. Це вдалося з’ясувати завдяки аналізу його зразків, які апарат Hayabusa-2 доставив на Землю ще в грудні 2020 року. Такий висновок дає чергове підтвердження ідеї про те, що органічні матеріали з космосу зробили внесок у хімічний склад життя.

Органічні молекули є основою всіх відомих форм життя і являють собою сполуки вуглецю з воднем, азотом, киснем та іншими атомами. Однак вони можуть бути отримані і в небіологічних реакціях.

Серед пребіотичної органіки в зразках астероїда було виявлено кілька видів амінокислот. Деякі з них беруть участь у побудові білків, які, своєю чергою, необхідні для життя – вони створюють біологічні структури, а також входять до складу ферментів, які регулюють хімічні реакції.

Існування пребіотичних молекул на поверхні астероїда, який перебуває в суворому космічному середовищі, свідчить про те, що поверхня Рюгу має потенціал для захисту органіки. І ці молекули можуть переноситися і розсіюватися у вигляді міжпланетного пилу по всій Сонячній системі.

Хіроші Нараока, провідний автор дослідження

За словами співавторів статті Джейсона Дворкіна і Деніела Глевіна, результати досліджень амінокислот Рюгу відповідають тому, що вже спостерігалося у вуглецевих метеоритах, які зазнавали сильного впливу води, проте такі компоненти ДНК і РНК, як цукри та азотисті основи, ще виявлені не були.

Для проведеного дослідження було виділено всього лише 30 міліграмів зразків астероїда, які аналізували в Центрі космічних польотів імені Ґоддарда, а також у лабораторіях Європи і Японії.

У майбутньому ми проведемо пряме порівняння зразків Рюгу і Бенну, коли місія OSIRIS-REx поверне зразки останнього на Землю. Очікується, що маса зразків Бенну буде набагато більшою, що дасть нову можливість пошуку слідів органіки на вуглецевому астероїді.

Джейсон Дворкін, Центр космічних польотів імені Ґоддарда

Джерело

24
Увійдіть, щоб читати ще 4 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Коханий Ерролович
Вечность назад

Присутствие органики в тех же метеоритах тоже не новость. Интересна причина их возникновения - воздействие Солнца, космических лучей. Значит и в других подобных системах органика не чудо, и широко представлена.

Зворушливий Борі Труно
Вечность назад

Вот и ещё одна "гирька" на весы "моей" безумной теории/гипотезы о том что жизнь есть везде, мы просто её ещё не нашли. Руки пока коротки и глазки слепы. :)

Коррозійна Лілу
Вечность назад

От і сировина для позаземного оргсинтезу

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.