ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA планує продовжити контракти на доставку вантажів до та з МКС

Безпілотний космічний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman – один із трьох приватних транспортних засобів, що використовується в межах програми NASA щодо постачання вантажів до та з МКС (Commercial Resupply Services, CRS). Джерело: NASA

NASA пропонує продовжити контракти на доставку вантажів до та з МКС, а не оголошувати новий конкурс. Причини такого рішення поки що не пояснюються.

У повідомленні агентства від 2 березня йдеться про наміри продовжити контракти на комерційне постачання з трьома компаніями – Northrop Grumman, Sierra Space і SpaceX. NASA уклало з ними угоди в 2016 році, і кожній було гарантовано щонайменше шість місій з можливістю замовлення більше. Розширення договорів охоплюватиме проєкти з січня 2027 року по грудень 2030 – рік завершення експлуатації МКС. Після цього агентство планує перейти до комерційних космічних станцій.

Рік тому NASA замовило по шість додаткових місій у Northrop та SpaceX, у результаті чого їхня загальна кількість досягла 14 для першої компанії і 15 – для другої. Незважаючи на те, що у Sierra Space агентство замовило всього три місії, її представники кажуть, що за продовженим контрактом буде здійснено ще щонайменше сім вантажних польотів. Перший із таких запланований на кінець 2023 року під час другого запуску ракети Vulcan Centaur. Вартість цих додаткових місій NASA не розголошує.

Компаніям, які пропонують альтернативні засоби доставки вантажу, NASA дає змогу подати заявки до 17 березня, щоби вирішити, чи проводити відкритий конкурс. Проте незрозуміло, чи вони будуть зацікавлені в такій можливості, з огляду на короткі терміни потенційного контракту. У початковому конкурсі Boeing пропонував CST-100 Starliner, але агентство не розглянуло його на заключному етапі оцінювання. Подання заявки Lockheed Martin також було відкинуто, оскільки “пропозиція не входила до переліку конкурентоспроможних”.

Наразі компанії-учасники угоди готуються до нових місій з доставки вантажу, що мають відбутися найближчим часом. NASA та SpaceX планують запуск Dragon SpX-27 на середину березня, а згодом після цього в квітні на МКС має полетіти апарат NG-19 Cygnus від Northrop Grumman, замінивши собою NG-18, який перебуває на станції з листопада минулого року.

Джерело

5
Увійдіть, щоб читати ще 3 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Відмінний Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

Які ще конкурси? Хіба є кому з чимсь подаватися?

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.