ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Венера могла мати океани задовго до того, як на Землі з’явилося життя

Погляд японського космічного апарату Akatsuki на Венеру в ультрафіолетовому світлі. В атмосфері планети чітко простежується структура хмар. Фото: JAXA | ISAS | DARTS | Kevin M. Gill

Сьогодні Венера – суха гаряча кам’яниста планета, трохи менша за нашу за розміром. Її щільна атмосфера переважно складається з вуглекислого газу і практично повністю позбавлена води. Раніше у вчених уже були спроби побудувати атмосферні моделі цієї планети і залежно від того, як їх створювали, виходили дуже різні кліматичні картини.

Можливо, Венера завжди була такою непридатною для життя, втрачаючи кисень у міру кристалізації магматичного океану на поверхні, на якій ніколи й не було рідкої води. Без можливості поглинання вуглецю, вуглекислий газ охопив планету щільним шаром, і тиск на поверхні зріс у 92 рази порівняно із земним. Це зробило Венеру гарячішою за Меркурій, незважаючи на те, що вона розташована вдвічі далі від Сонця.

Деякі моделі припускають, що в минулому, коли сонячне випромінювання було на третину слабкішим, у Венери могла бути тонка атмосфера з хмарами, помірна температура і рідка вода – за 700 млн років до того, як парниковий ефект знищив усе це. Вчені з Університету Чикаго побудували нову залежну від часу модель змін атмосфери Венери, щоб вивчити це припущення докладніше.

Дослідники у своїй роботі пішли шляхом “від зворотного”. Вони припустили, що на Венері колись дійсно існував океан з умовами для життя. Далі вони розглянули три різні варіанти його випаровування і зникнення кисню. Модель запускалася 94080 разів із різними початковими часовими точками. Далі вчені дивилися, які результати найбільш близькі до сучасного вигляду планети.

З усіх отриманих варіантів лише кілька сотень виявилися схожими на сучасну Венеру. Гіпотетична відповідна для життя епоха повинна була закінчитися на нашій сусідці близько трьох мільярдів років тому. Висновки показали, що планета була непридатна для життя близько 70% часу свого існування, що в 4 рази довше, ніж передбачалося раніше.

Вчені в достатній мірі впевнені, що без рідкої води життя існувати не може – хоча ми маємо тільки один приклад планети з такими умовами, і нам нема з чим порівнювати. І якщо на Венері справді був океан рідкої води… хто знає, можливо, і в ньому існувало життя.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

11
Увійдіть, щоб читати ще 7 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Економний HAL 9000
Вечность назад

После успешной миссии DART, почему бы не скорректировать более-менее приличный ледяной астероид на Венеру? В результате падения и ударной волны, поднялась бы пыль и смешалась бы с недружественной атмосферой Венеры. Что привело бы сначала к насыщению а потом и к разрежению плотных облаков Венеры, т.к. все что поднялось-должно упасть. Последующее растопление льда снизило бы температуру локального участка планеты, что скорее всего отразилось бы на изменениях "погоды" в дальнейшем. Идея терраформирования не дает мне покоя!

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.