ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Amazon представила лінійку терміналів супутникового зв’язку

У квітні 2019 року стало відомо, що технологічний гігант Amazon планує вийти на ринок супутникового широкосмугового зв’язку. Ініціатива, що отримала назву Project Kuiper, передбачає створення низькоорбітального угруповання з понад 3000 супутників і позиціонується як конкурент для Starlink.

У липні 2020-го Федеральна комісія зі зв’язку США видала Amazon ліцензію на право запускати і використовувати свої супутники. У наступні два з половиною роки компанія мало що розповідала про роботу над Project Kuiper, але без цікавих новин нас залишити, звісно ж, не могла – і напередодні запуску своїх демонстраційних супутників представила лінійку користувацьких терміналів.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 6Zvl27k.jpeg
Стандартний користувацький термінал Project Kuiper. Зображення: Amazon

Amazon планує випускати термінали супутникового зв’язку в трьох варіантах. Стандартна модель буде являти собою квадратну антену з діагоналлю 28 сантиметрів і масою близько 2 кілограмів без урахування кріпильної стійки. Вона забезпечить швидкість підключення до 400 Мбіт/с і підійде для приватних осіб і малого бізнесу. Компанія стверджує, що вартість виробництва такого терміналу складе менше 400 доларів за штуку.

Інша модель лінійки являє собою компактну антену квадратної форми з діагоналлю 18 сантиметрів і масою менше ніж півкілограма. Цей термінал надасть можливість підключення до Інтернету зі швидкістю 100 Мбіт/с. Вартість його виробництва не розголошують, проте старший віце-президент Amazon із пристроїв і послуг Дейв Лімп повідомив CNBC, що вона істотно нижча, ніж у стандартної моделі.

Компактний користувацький термінал Project Kuiper. Зображення: Amazon

Третя модель у лінійці призначена для більш вимогливих корпоративних і державних замовників. Цей термінал матиме габарити 48 на 76 сантиметрів і забезпечить швидкість підключення 1 Гбіт/с. Про вартість його виробництва також нічого невідомо.

Професійний користувацький термінал Project Kuiper. Зображення: Amazon

Супутники, термінали та наземні станції зв’язку мережі Project Kuiper будуть оснащені чіпом під назвою Prometheus – його використання дасть змогу збільшити швидкість обробки трафіку в мережі до 1 Тбіт/с на супутник. Prometheus був розроблений власними силами Amazon, що дає їй змогу купувати чіпи в 10 дешевше, ніж це можна було б зробити на ринку.

Зараз Amazon готується до запуску пари супутників-прототипів: вони мають вирушити на орбіту під обтічником ракети ULA Vulcan у травні цього року. Компанія також поділилася планами щодо виробництва космічних апаратів. Їх серійний випуск Amazon розраховує почати наприкінці цього року: вони будуть важчими за супутники Starlink, а термін служби супутників становитиме близько 7 років. Заповнювати низьку навколоземну орбіту вони почнуть у першій половині 2024-го.

Ближче до кінця наступного року Amazon планує почати надавати послуги широкосмугового підключення для великих клієнтів у режимі бета-тестування. Зрештою компанія вироблятиме від 3 до 5 супутників на день – такі показники дадуть їй змогу виконати вимогу Комісії зі зв’язку, що зобов’язує Amazon вивести половину угруповання Project Kuiper до середини 2026 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

18
Увійдіть, щоб читати ще 6 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Неймовірний Борі Труно
Вечность назад

Между тем, многие пользователи broadband GEO заключают только годовые сервисные контракты. Очевидно ожидают значительное падения цен и, тем самым, косвенно поддерживают сценарий Старлинк против Койпера. Я недавно смотрел обзор цен на морские контракты, там есть куда падать!

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.