ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Axiom Space представила скафандр для місячних місій

Темно-сірий чохол AxEMU було підготовлено компанією спеціально для презентації з метою приховати елементи запатентованої конструкції. Астронавти використовуватимуть скафандр у білому кольорі. Фото: Axiom Space

15 березня Axiom Space разом із NASA презентувала новий скафандр AxEMU, який використовуватимуть астронавти під час місій програми «Артеміда» – зокрема й для виходу на поверхню Місяця.

У червні минулого року NASA уклало контракт на розробку скафандра нового покоління з двома компаніями: Axiom Space і Collins Aerospace. Для роботи над скафандрами для «Артеміди» Управління віддало перевагу Axiom, і у вересні видало компанії замовлення на 228,5 мільйона доларів.

Результатом роботи за контрактом став представлений на події в Х’юстоні AxEMU. У його конструкції використовуються як власні напрацювання Axiom, так і досвід NASA, отриманий під час розробки скафандра Exploration Extravehicular Mobility Unit – концепції, над якою Управління працювало до того, як звернутися до приватних підрядників.

Нова конструкція значно перевершує скафандри, в які були вдягнені астронавти місій «Аполлон» і які використовуються зараз для виходу у відкритий космос на Міжнародній космічній станції. Однією важливою відмінністю є можливість легко «зайти» в скафандр за допомогою люка із заднього боку – таким чином, астронавт може надіти скафандр самостійно, закривши люк за собою.

Шолом має розширений кут огляду й оснащений ліхтарями та камерою. Загалом, скафандр забезпечить більшу мобільність на місячній поверхні порівняно зі скафандрами ери «Аполлона» і підходить для ширшого діапазону статур.

Це чудовий приклад того, на що здатні інновації. Новий скафандр буде набагато гнучкішим, що допоможе астронавтам виконувати завдання на поверхні Місяця.

Пеґґі Вітсон, колишня астронавтка NASA, зараз – приватна астронавтка Axiom Space

Однією з проблем при розробці скафандра є місячний пил, що прилипає до зовнішніх шарів костюма. Інженерам потрібно не тільки запобігти прилипанню пилу, а й змусити частки, які вже прилипли, триматися на скафандрі, коли астронавт повертається в посадковий модуль – замість того, щоб розлітатися по кораблю.

Проте Axiom досі не розкриває всіх своїх секретів. На презентації скафандр був покритий темно-сірим чохлом, щоб приховати запатентовані деталі конструкції. В експлуатації зовнішній шар буде білим для відбиття сонячного світла.

Компанія також планує продовжити розробку скафандра для виходу у відкритий космос. Його базова конструкція буде схожа з AxEMU, з відмінностями в рукавичках, черевиках і деяких інших елементах.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

27
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Коханий Майор Том
Вечность назад

Странная презентация темносерого скафандра на чёрном фоне. А-ля "Негры ночью грузят уголь" :) PS: К скафандру претензий нет.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.